8. juunil kell 18:00 on Riisipere kultuurimaja kammersaali vestlema kutsutud Evelin Alliksaar ja Silja Kerge.

 

Kuigi raamatu pealkirI väidab, „Rääkimine hõbe, vaikimine kuld", on autorid soostunud lahkesti rääkima ja tutvustama raamatut lugejatele. Kriminaalne noorteromaan märgiti ära kirjastuse Tänapäev krimiromaanide konkursil ja on autorite esimene ühine ning värske trükilõhnaga raamat. Mõlemad autorid puutuvad oma igapäevatöös kokku noorte inimeste ja koolikeskkonnaga. Evelin Alliksaar on Nissi Põhikooli emakeele õpetaja ja Silja Kerge Sauel matemaatikaõpetaja. Püüame autoreilt kätte saada 10 nõuannet raamatu lugejaile ja kirjutajaile, palume avada kirjutamise tagamaid ja impulsse. Raamatut saab laenutada Riisipere raamatukogust. Soovijail võimalus saada raamatusse autogrammid! Olete lahkesti palutud ja oodatud!

 

11. maist- 30. juunini Riisipere Raamatukogus
Bálint Pörneczi näituse "Figurák" ["Figuurid"].
 
Bálint Pörneczi töötas aastaid Ungari päevalehe Magyar Nemzet fotograafi ja fototoimetajana, seejärel aga viis aastat uudisteagentuurile AFP. Sestap pole imestada, kuidas ta ajapikku pressifotograafiast tülgastus.
Fotoseeria "Figuurid" sünni kohta räägib ta järgmist: "Mind valdas läbipõlemistunne ja tundsin, kuidas ma Budapestis end enam teostada ei suuda. Pildistasin iga päev üht ja sama, teadmises, et mu pildid jõuavad homme koos eilse ajalehega prügikasti. Seepärast võtsin vastu otsuse alustada uut elu Prantsusmaal. Alguses olin lehekandja, seejärel hakkasin tööle ühe kohaliku ajalehe juures. Selle kõrvalt hakkasin aga üha rohkem mobiiltelefoniga pildistama, mis aitas uuesti sisendada fotodes peituvat elurõõmu, mida olin tundnud siis, kui kunagi pildistamisega alustasin."
Bálinti mustvalged portreed jäid silma Instagramile, mis tõstis need esile ühes blogipostituses. Bálint Pörneczi elab 2011. a alates Prantsusmaal. Nüüd ka Tallinnas esitletavat fotoseeriat alustas ta 2013. aastal. Igapäevaste käikude ajal on kunstnik hakanud pildistama oma telefoniga inimestest tänaval portreesid, peamiselt sellistest, kes teostavad end oma töö kaudu. Kõik pildid on rangelt mustvalged ja kui välja arvata lähim perering, esinevad kõik figuurid tema töödes vaid korra. Inspiratsiooni on ta enda sõnutsi nendeks ammutanud August Sanderi, Anton Corbijni ja Richard Adeont'i loomingust.
Bálint kõneleb oma fotode valmimise kohta järgmist: "Üllatus, üllatus, aga kümnest seitse on nõus, et neid jäädvustan. Kui mulle jääb punase tule taga, poes või kasvõi metroos silma mõni huvitav isik või meenub mulle kellapatarei vahetamisel, et mul on kollektsioonist veel puudu kellassepp, pöördun lihtsalt tema poole ja teen selgeks, kes ma olen ja mida tahan. Loomulikult võtan ma välja ka oma telefoni ning näitan varem tehtud pilte. Enamik inimestel on selleks paar minutit aega. Kui mu pilte aga vaadata, jääb silma, et naiste figuure on vähem. Imelikul kombel on mul künnis naiste poole pöörduda. Tunnen, et kui oleksin naine, oleksin ka mina üllatunud kui üks minusugune tüüp sellise ettepanekuga minu poole pöörduks."
Bálint Pörneczi on sündinud 1978. a Budapestis. Hetkel elab ta Prantsusmaal Rodezes. Fotograafiahuvi on ta pärinud oma isalt, Alžeerias veedetud lapsepõlve ajast, mis viis edasi fotoreporteri karjäärini.
2006. a töötas ta Ungaris uudisteagentuurile France Presse, 2007.-2011. a oli ta ühe Ungari juhtiva päevalehe Magyar Nemzet laupäevalehe fotograaf, fototoimetaja ja kunstiline juht. 2011. a alates töötab ta Ungaris ja Austrias vabakutselise fotograafina Bloomberg News'i all. 2012. aastast elab ta Prantsusmaal ja teenib elatist vabakutselise fotograafina.
2015. a võitis ta oma fotoseeriaga "Figuurid" Pariisi fotonäituse auhinna "Photo press zoom" ("Salon de la Photo 2015").
Tule ja tutvu piltidega!
 
Vaata ja kuula, mida räägib Saue valla elanik Aleksander Ots Riisipere raamatukogust
https://www.youtube.com/watch?v=8Mp_wFovH7Q&ab_channel=SaueVallavalitsus
 
 

https://www.raamatukogudeaasta.ee/.../minu-isa-oli-ausus.../

www.raamatukogudeaasta.ee lehel tasub silm peal hoida!

NB! Riisipere Raamatukogu 112. sünnipäeva kontserdi lindistuse järelvaatamiseks ja kuulamiseks kopeeri link

https://www.youtube.com/watch?v=rMp2slLmSSM&ab_channel=SaueKultuur

 

 

 

 

 

Raamatukogu teenused:
 

Arvuti kasutamise aeg on 20 minutit, kasutusaeg tuleb eelnevalt broneeerida. 

Raamatukogu asub taas aadressil Nissi tee 53C.

Raamatute tagastuskast asub maja ees, sissepääsust paremat kätt postkastirivi lõpus.

Raamatuid saab tagastada nii tagastuskasti kui tööpäeviti raamatukogu lahtiolekuaegadel. Soovi korral paneb raamatukogu töötaja valmis raamatupaki, mille saab kätte vastavalt kokkuleppele lahtiolekuaegadel. Raamatusoovist võib ka kirjutada riisipere@saueraamatukogud.ee või helistada 5323 9183. Toimub ka tavapärane laenutus.

 

NB! Riisipere Raamatuikogusse pääseb ka ratastooliga. Majas on lift ja väljapääsu juures kaldtee.

 

Riisipere Raamatukogu

Facebook

Aadress: Nissi tee 53C, Riisipere alevik, 76202 Harjumaa

Telefon: 5323 9183

E-posti aadress: riisipere@saueraamatukogud.ee

Lahtiolekuajad:

E 10:00-16:00
T 10:00-16:00
K 10:00-19:00
N 10:00-16:00
R 10:00-15:00

 

NB!

Suvised lahtiolekuajad

15. juunil suletud

22. juunil 10:00-16:00 avatud

23.-26. juuni suletud

Puhkus 4. juulist -7. augustini

Erandiks 18.juuli 10:00-16:00 avatud

NB! Iga kuu viimasel reedel suletud.

Asukoht 

Töötajad 

Küsi meilt

Hinnakiri

 URRAM

 ESTER