NB! Oluline teadanne neile, kel on vaja printida COVID tõendit. Riisipere Raamatukogus saab printida, abivajajaid aitab raamatukogu töötaja. Vaja on kaasa võtta ID-kaart ja kaardi PIN 1. https://www.digilugu.ee/login

Tulenevalt 26. augustist kehtima hakanud Vabariigi Valitsuse korraldusest tuleb raamatukogus kanda maski.
Maskikandmise kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele või inimestele, kelle jaoks on kaitsemaski kandmine tervislikel põhjustel vastunäidustatud.
 
Novembrist detsembrini on Riisipere Raamatukogus näitus
"Talumaja suud ja silmad"
 

Näitus „Talumajade silmad ja suud" on sündinud Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuses vajadusest näidata vanade talumajade kõnekamaid detaile – uksi ja aknaid, mis nagu inimese silmad ja suugi annavad ühele hoonele sisuka ja väärika näo.
Akende ja uste välimust on aja jooksul vastavalt moemuutustele muudetud päris tihti. Sellega oli kõige lihtsam väljendada ajaga kaasas käimist. Kui me jätame kõrvale suure hüppe arhailise rehemaja juurest peene taluhäärberini, on enamasti kõik hilisemad muutused tähendanud lihtsustamist – dekoratiivsed piirdeliistud on muudetud üha sirgjoonelisemaks ja raamijaotuses on olnud suund väiksema arvu suuremate ruutude poole.
Ka uste puhul arhitektuurimoodi, ent erinevalt akendest neid nii lihtsalt moe muutudes välja ei vahetatud. Küll on aga mood toonud meile uusi värvikombinatsioone.
Kindlasti on ajalooliste akende ja uste puhul olemas piirkondlikud eripärad, siin ei saa aga kindlat vahet teha linna- ja maamajade puhul. Meie keskendume vaid maamajadele.

Näituse autor on Heiki Pärdi.
Kujundaja Irina Tammis.

https://maaarhitektuur.ee/randnaitused/

 

Lugemisprogramm "Lugemisisu" 

1. oktoobril 2021 startis lugemisprogrammi „Lugemisisu" uus hooaeg raamatukogudes, et innustada 1 – 4 klassi lapsi raamatuid lugema

Riisipere Raamatukogus ootab lapsi "Lugemisisu" plakat, kuhu iga osaleja joonistab oma näo, kinnitades programmist osalemise valmisolekut. Loetud raamatud saab kirja panna raamatukogust saadud lugemispassi, kus on ka lisaülesanded loetu kohta. Iga loetud raamat kantakse lugemisisu passi, mis kinnitatakse peale lugemist templiga. Õppeaasta lõpus premeeritakse kõiki viis raamatut läbi lugenud ja lugemispassi täitnud lapsi diplomiga.

 „Lugemisisu" programm kestab 1. oktoobrist kuni mai lõpuni 2022

https://elk.ee/opetajale/lugemisisu/

 
 
Raamatukogu teenused:
 

Arvuti kasutamise aeg on 20 minutit, kasutusaeg tuleb eelnevalt broneeerida. 

Raamatukogu asub taas aadressil Nissi tee 53C.

Raamatute tagastuskast asub maja ees, sissepääsust paremat kätt postkastirivi lõpus.

Raamatuid saab tagastada nii tagastuskasti kui tööpäeviti raamatukogu lahtiolekuaegadel. Soovi korral paneb raamatukogu töötaja valmis raamatupaki, mille saab kätte vastavalt kokkuleppele lahtiolekuaegadel. Raamatusoovist võib ka kirjutada riisipere@saueraamatukogud.ee või helistada 5323 9183. Toimub ka tavapärane laenutus.

 

Riisipere Raamatukogu

Facebook

Aadress: Nissi tee 53C, Riisipere alevik, 76202 Harjumaa

Telefon: 5323 9183

E-posti aadress: riisipere@saueraamatukogud.ee

Lahtiolekuajad:

E 10:00-16:00
T 10:00-16:00
K 10:00-19:00
N 10:00-16:00
R 10:00-15:00

 

NB! 10.detsembril suletud

NB! Iga kuu viimasel reedel suletud.

Asukoht 

Töötajad 

Küsi meilt

Hinnakiri

 URRAM

 ESTER