Laagri raamatukogu on kogu ajaloo jooksul tegutsenud vallamajaga ühise katuse all, praegu Laagri halduskeskusega ühes majas.

Laagri raamatukogu kogudesse kuulub ligi 40 000 eksemplari ilu-, laste- ja teadmiskirjandust ning heliteavikuid. Perioodikaväljaandeid on tellitud üle 50 nimetuse. 

Raamatukogus leiduvaid raamatuid saab otsida elektronkataloogist URRAM: www.lugeja.ee. Süsteem võimaldab lugejal ise internetis teavikuid reserveerida ja järjekorda panna, samuti tagastamistähtaega pikendada. Pikendada ei saa nende teavikute tagastamistähtaega, millele on ootejärjekord teiste lugejate poolt või mille tagastamistähtaeg on möödunud.  Raamatukogus ja Tallinna raamatukogudes puuduvad teavikud tellitakse RVL-i (raamatukogudevahelise laenutuse) teel lugeja soovil teistest Eesti raamatukogudest.  

Interneti kasutamine on tasuta. Lugejaarvutid on varustatud ka kontoritarkvaraga. Raamatukogus on WIFI leviala.

Koopiaid  ja väljatrükke (A4, A3) saab vastavalt hinnakirjale teha ka värviliselt. Skaneeritud materjale saab edastada, kasutades internetiressursse.

Infopäringuid saab esitada nii telefoni kui e-posti teel või kohapeal: päringud teaviku bibliograafiliste andmete täpsustamiseks, temaatilise informatsiooni leidmiseks või mitmesuguste faktiandmete leidmiseks. Kasuta „Küsi meilt" akent või FB sõnumirakendust.

Lugejaks saab registreeruda isikut tõendava dokumendi alusel, õpilastel piisab õpilaspiletist. Alla 16. aastase lapse lugejaks registreerimiseks vajalik lapsevanema kirjalik nõusolek. Väljaspool Saue valda elavad lugejad, kes ei ole püsikasutajad, maksavad tagatisraha raamatu hinna ulatuses. Raamatuid laenutatakse koju kolmeks nädalaks, suure nõudlusega uudiskirjandust, koolikirjandust kaheks nädalaks, teatmekirjandust 3-7 päevaks. Kuni poole aasta vanuse perioodika laenuaeg on kuni 7 päeva, vanemaid numbreid laenutatakse tavapärase tähtajaga.

Tagastuskasti tühjendatakse raamatukogu lahtiolekuaegadel.

Laagri raamatukogul oli  aastal 2022  koos Hüüru harukoguga kokku 2761 kasutajat.

Laagri Raamatukogu

 

Facebooki leht

Aadress: Veskitammi 4, Laagri alevik 76401, Saue vald, Harju maakond

Telefon: 679 6869, laenutus;

                651 0212, direktor

E-posti aadress: laagri@saueraamatukogud.ee

Lahtiolekuajad :

E, T, N 10-18

K 10-19

R 10-17

L 9-13

 

30. novembril on raamatukogu           sisetöödeks suletud!

 

 

Asukoht

Töötajad 

Küsi meilt

 

 URRAM

 ESTER