Raamatuväljapanekud novembris

Sokid jalga, mütsid pähe!

Põhjamaade kirjandus

Jõulutöötoad detsembris

Detsembrikuus toimub raamatukogus kolm töötuba:

02. detsembril kell 17 meisterdame paberist 3D lumehelbeid. Töötuba sobib nii lastele kui täiskasvanutele, kaasa ei ole vaja midagi võtta.

09. detsemberil kell 17 kaunistame küünlaid salvrätikutehnikas. Töötuba sobib nii lastele kui täiskasvanutele. Kaasa võtta küünal (või küünlad).

16. detsembril kell 17 heegeldame amigurumitehnikas südame. Vajalik heegeldamise oskus, kaasa võtta heegelnõel suurusega 3-4.

Töötubadesse registreerumine raamatukogus kohapeal, telefonil 679 6869 või e-postil laagri@saueraamatukogud.ee

Laste Klubi

Kõik koolilapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist, on oodatud Saue Vallaraamatukogu Laste Klubisse.

Mida me teeme? Uurime uuemaid ja vanemaid raamatuid, jagame üksteisele muljeid ja soovitusi loetust, arutleme koos koolis loetavate raamatute üle ning et lõbusam oleks – mängime ka! Vahel võtame ette isegi selle, et astume justkui mõne loo sisse ja püüame mõista, miks midagi selles loos just nii läks või kuidas meie oleksime toiminud ...

Lugemisisu

Eesti Lastekirjanduse Keskuse lugemisprogrammi „Lugemisisu" innustab 5–10-aastasi lapsi üle kogu Eesti raamatuid lugema. Lugemiseks saab valida endale meelepäraseid raamatuid, lahendada loomingulisi ülesandeid ning lugedes saab muidugi juurde uusi teadmisi ja elamusi.

Lugemisisu programmis osalev laps saab endale raamatukogust lugemispassi, kuhu loetud raamat kirja panna ning täita väike lisaülesanne loetud raamatu kohta. Kooliaasta lõpus premeeritakse kõiki viis raamatut läbi lugenud ja lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga.

Lasteaialapsed saavad lugemisprogrammis osaleda rühmana, kus õpetaja abiga tegutsetakse loetud raamatuga ühiselt, näiteks koostades sellest näitust või kasvatades sõnapuud.

Lugemisprogrammis osalevad klassid ja lasteaiarühmad on oodatud raamatukokku teematundidesse, et üheskoos uuemate vahvate lasteraamatutega tutvuda ja lugemismänge mängida.

„Lugemisisu" hooaeg kestab 12.10.2020–15.05.2021, liituda võib kogu programmi kestmise ajal.

Programmi toetavad Kultuuriministeerium ja Soome Instituut. Lisainfo: https://www.elk.ee/?p=40406

Head lugemisisu!

Saue Vallaraamatukogu